Wakacje upłyną pod znakiem flagówki!

7 sierpnia w Rybniku odbędzie się turniej futbolu flagowego. Wpisuje się on w kalendarz imprez futbolowych i ma na celu wypełnienie luki pomiędzy wiosenną a jesienną częścią sezonu Polskiej Futbol Ligi.

Jak aktywnie spędzić czas w przerwie między wiosenną a jesienną częścią sezonu? Najlepiej przy flagówce! 7 sierpnia w Rybniku na boiskach przy kompleksie RUDA odbędzie się turniej futbolu flagowego, czyli bezkontaktowej odmiany futbolu amerykańskiego, w której zawodnicy “zrywają” szarfy graczy, zamiast ich powalać i zatrzymywać akcję.

W turnieju mogą wziąć udział wszyscy chętni: seniorzy, juniorzy, oldboys, zawodnicy i zawodniczki. Jedyne obowiązujące limity, to maksymalnie 10 zespołów w stawce, a drużyna może składać się maksymalnie z 10 zawodników. Przy zapełnieniu wszystkich miejsc zostaną utworzone grupy po 5 zespołów.

Start turnieju zaplanowany jest na godzinę 10:00. Organizatorzy zakładają, że mecz nie będzie trwał dłużej niż 45 minut. Rywalizacja na boiskach na pewno będzie zacięta, lecz w tym wszystkim chodzi o to, by miło spędzić czas przy flagówce i dobrze się bawić. Harmonogram przewiduje fazę grupową, pucharową oraz mecze o 3, 5, 7 i 9 miejsce.

Wiosenna część sezonu Polskiej Futbol Ligi i rywalizacja na dwóch najwyższych poziomach rozgrywkowych przeszły do historii. Zanim skupimy się w pełni na zmaganiach PFL9 oraz PFLJ warto wykorzystać wakacyjną aurę i promować grę w futbol flagowy. Bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego zyskuje coraz większą popularność. IFAF wspólnie z NFL zgodnie i konsekwentnie współpracują, aby pojawiła się w gronie dyscyplin olimpijskich w roku 2028 przy okazji Olimpiady w Los Angeles. Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce patrzy w przyszłość i ma na uwadze rosnący potencjał futbolu flagowego. Współpraca z MOSIRem Rybnik została nawiązana już przed rokiem. Głęboko wierzę, że podobnie jak flagówkowy event z Kolbudach, turniej w Rybniku na stałe wpisze się do futbolowego kalendarza. Futbol Flagowy to sport dla każdego, warto znaleźć dla niego czas, ponieważ jest doskonałym wstępem do gry w futbol amerykański” – Dawid Biały, Prezes Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce.

Udział w turnieju wiąże się z opłatą wpisową w wysokości 250 zł od drużyny. Potwierdzenie udziału w turnieju odbywa się przez wpłatę zaliczki w wysokości 50zł na konto: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku ul. Gliwicka 72, bank: PKO BP SA nr 56 1020 2528 0000 0802 0434 5617 w tytule TURNIEJ FLAGÓWKI RYBNIK

(płatne do czwartku (5 VIIII). Reszta kwoty płatna jest na miejscu w Rybniku.

MOSiR Rybnik prosi również o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/24LsE9wGjjWCYCP36

Organizatorzy turnieju zapewniają:

• Sędziów,
  • zabezpieczenie medyczne,
  • przygotowanie boisk,
  • dostęp do szatni, sanitariatów oraz wodę mineralną w limicie 3 litrów na zawodnika,
  • Puchar, medale oraz nagrody dla najlepszych,
  • Ubezpieczenie.

“Cieszy nas, że futbol amerykański wraca do Rybnika. 7 sierpnia w wersji flagowej. Pomysł na to wydarzenie zrodził się już dość dawno, niestety wcześniejsze plany pokrzyżowała nam pandemia. Mam nadzieję, że turniej będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem, co pozwoli na cykliczność oraz rozwój.” – Damian Dębiński, MOSiR Rybnik.

Link do wydarzenia na Facebook`u

Zachęcamy do zgłaszania swoich teamów i do zobaczenia w Rybniku!