Tychy Falcons zagrają w CEFL Cup 2022

Tychy Falcons oprócz występów na najwyższym poziomie Polskiej Futbol Ligi, w sezonie 2022 zagrają także w CEFL Cup. Jest to drugi poziom rozgrywek organizowanych przez Central European Football League.

Central European Football League zainaugurowała swoje rozgrywki w roku 2006. Przez wiele lat skupiała wokół siebie topowe europejskie drużyny, które walczyły o miano tej najlepszej na Starym Kontynencie. W sezonie 2017 władze CEFL obok CEFL Championship stworzyły również drugi poziom rozgrywek, który sami określają jako “development league” o nazwie CEFL Cup. To właśnie tam w sezonie 2022 zagrają Tychy Falcons. Strukturę CEFL Championship oraz CEFL Cup najprościej można porównać do piłkarskich pucharów UEFA – Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. W sezonie 2018 w CEFL Cup występowali nieistniejący już Seahawks Gdynia.

Zdjęcie: Piotr Piekut / Interception

Sezon 2022 CEFL Cup to 6 zespołów, które zostały podzielone na dwie konferencje:

Northern Conference

  • Tychy Falcons, Wicemistrz Polski
  • Vysocina Gladiators, Mistrz Czech
  • Prague Lions, Wicemistrz Czech

Southern Conference

  • Fehervar Enthroners, Wicemistrz Węgier
  • Banat Bulls, Wicemistrz Serbii
  • Kragujevac Wils Boars, Półfinaliści ligi serbskiej, przez wiele lat występowali w CEFL Championship

“Możliwość zagrania w międzynarodowych rozgrywkach zdecydowanie pobudziła naszych zawodników. Jest to szansa, o której wiele klubów mogłoby na ten moment tylko pomarzyć. Zagranie meczu z innym krajem, sprawdzenie się w starciu z zagranicznymi zawodnikami to nie tylko dodatkowe emocje, nowe doświadczenie, ale przede wszystkim podwójna satysfakcja. Cel jest prosty, tylko zwycięstwo! Mimo wielu przeciwności losu, którym Falcons musiało stawić czoła przed tym sezonem, jestem pełen optymizmu. Nasz zarząd stanął na przysłowiowej głowie, żeby wszystko nabrało odpowiedniego tempa przed startem w rozgrywkach. Słyszałem różne głosy i skrajne opinie na nasz temat, ale to nic nowego… Falcons po raz kolejny udowodnią, że miejsce, w którym teraz się znajdują to nie dzieło przypadku i że należy im się respekt.” – Jan Szwej, Tychy Falcons.

W sezonie regularnym każda drużyna rozegra po jednym meczu z rywalem z konferencji. Jeden u siebie i jeden na wyjeździe. Terminarz prezentuje się następująco:

Northern Conference:

23 kwietnia | Prague Lions vs. Tychy Falcons
TBD | Vysocina Gladiators vs. Prague Lions
21 maja | Tychy Falcons vs. Vysocina Gladiators

Southern Conference:

23 kwietnia | Kragujevac Wild Boars vs. Fehervar Enthroners
30 kwietnia | Banat Bulls vs. Kragujevac Wild Boars
14 maja | Fehervar Enthroners vs. Banat Bulls

Finał CEFL Cup zostanie rozegrany 28 maja.

Mecze w CEFL Cup odbywają się na oficjalnych zasadach IFAF tackle football rulebook. Transmisje ze spotkań organizuje gospodarz meczu. CEFL wymaga, by były one w pełni darmowe i otwarte dla wszystkich (bez barier lokalizacyjnych).

Terminarz Polskiej Futbol Ligi zostanie skorygowany ze względu na zagraniczne występy Tychy Falcons.