Turniej Futbolu Flagowego w Rybniku nabiera kształtów

Już w najbliższą sobotę (7 sierpnia) na boiskach MOSiRu Rybnik odbędzie się turniej futbolu flagowego. Organizatorzy zaplanowali imprezę na 10 zespołów. Z zapełnieniem miejsc nie było najmniejszych problemów.

Turniej flagówki w Rybniku odbił się szerokim echem wśród futbolowych zespołów. Pierwszeństwo udziału na początek dostały wszystkie drużyny zrzeszone w ZFAP. Po określonym czasie informacja o zapisach została podana do ogólnej wiadomości. W zasadzie już w pierwszy tydzień 70% dostępnych miejsc była zapełniona.

Drużyny, które zobaczymy w sobotę w Rybniku to:

• Rybnik Thunders
  • Warriors United
  • Nadal Bez Nazwy
  • Sportowa Warszawka
  • SeArchers
  • Dzikie Guźce
  • oRety Rakiety
  • Raptors Racibórz
  • Hammers Łaziska Górne
  • Wombaty Warszawa

Pełne opisy drużyn znajdziecie na oficjalnym Facebookowym wydarzeniu.

Cała stawka została podzielona na dwie grupy po pięć zespołów. Każda drużyna zagra po 4 mecze sezonu zasadniczego, a później fazę playoffs, w której powalczy o pozycję odpowiadającą dokonaniom w całym turnieju. Organizator przewidział mecze o 9., 7., 5., 3., i pierwsze miejsce.

Podział na grupy wylosował najsłodszy pies PFL Trolls. Według losowania mecze ułożyły się następująco:

Rywalizacja odbywać się będzie na czterech boiskach (3 ze sztuczną nawierzchnią, 1 z naturalną. W składach drużyn zobaczymy wielu znakomitych graczy m.in.: Arkadiusz Cieślok, Tomek Nowak, Daniel Jagodziński, Sebastian Tyrka, Bart Słomka, Bartosz Gnoza, Devion Young, trener aktualnych Mistrzów Polski – Daniel Piechnik czy Prezes Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce – Dawid Biały.

Bardzo zależy nam na promocji futbolu flagowego w Polsce. Flagówka jest świetną formą aktywnego spędzania czasu dla młodszych i starszych, a do tego właśnie ta odmiana “naszej” dyscypliny sportu ma największe szanse, aby zagościć wśród konkurencji olimpijskich. W składach drużyn zarejestrowanych do gry w Rybniku znajdziemy: kobiety i mężczyzn, zawodników w sile wieku, a także juniorów i oldboyów. Szykuje się znakomita zabawa. To idealna opcja na futbolowe wypełnienie przerwy pomiędzy wiosenną i jesienną częścią sezonu – Dawid Biały, Prezes Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce.

Turniej w Rybniku jest idealnym pomostem pomiędzy wiosenną a jesienną częścią sezonu i wpisuje się w kalendarz imprez futbolowych. Jeśli ktoś wciąż zastanawia się, czy w sobotę warto przyjechać do Rybnika, to podpowiadamy – warto!