Tryouty do Reprezentacji Polski w Futbolu Amerykańskim

Projekt reaktywacji Reprezentacji Polski wchodzi w drugą fazę. Po wstępnych zgłoszeniach graczy, trenerów oraz sztabu organizacyjnego przyszedł czas na pokazanie swoich umiejętności na boisku. Tryouty realizowane będą w trzech lokalizacjach.

Pierwszy z nich odbędzie się już w niedzielę 24 lipca, dzień po Polish Bowl na gościnnym obiekcie Dozbud Areny w Ząbkach. Dwa kolejne będą miały miejsce w godzinach wieczornych odpowiednio 10 sierpnia we Wrocławiu, a także 11 sierpnia w Tychach. Podczas tryoutów zawodnicy będą testowani według drilli znanych z NFL Combine. Pojawią się m.in. takie ćwiczenia jak: 3 cone drill, broad jump czy 40 yard dash.

“Świeżo wybrani trenerzy Reprezentacji Polski: Jakub Samel oraz Daniel Piechnik przez cały sezon uważnie obserwowali zawodników grających na dwóch najwyższych poziomach rozgrywkowych Polskiej Futbol Ligi. Podczas przygotowań do intensywnej futbolowej jesieni chcą zobaczyć ich raz jeszcze, tym razem na żywo. Tryouty to idealna możliwość zebrania kluczowych danych w celu ich późniejszej ewaluacji, aby dokonać optymalnych wyborów personalnych podczas reprezentacyjnych powołań. Wizja biało-czerwonego powrotu do regularnej rywalizacji staje się z dnia na dzień coraz bardziej realna.” – Dawid Biały, Prezes Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce.

“Projekt Kadry nabiera coraz wyraźniejszych kształtów dzięki całemu sztabowi organizacyjnemu, który ciężko pracuje na to, abyśmy jesienią mogli zorganizować obozy i mecze Reprezentacji. Cieszy mnie to, że pojawiła się szansa na dofinansowanie tego projektu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. W związku z tym, że wymaga od nas powołania zawodników do Kadry, postanowiliśmy przyspieszyć nieco harmonogram działań i zorganizować pierwsze trzy tryouty w okresie wakacyjnym. Zapraszam do udziału w nich wszystkich zawodników i zawodniczki urodzone w 2007 roku i wcześniej. Pozwoli nam to zbudować bazę na kolejne lata. O ile w tym roku nie planujemy jeszcze powoływania kadr juniorskich czy żeńskich, to o nich również nie zapominamy. Odpowiedni start reprezentacyjnego projektu jest kluczowy, aby w przyszłości ulegał on płynnej rozbudowie o kolejne sekcje.” – Daniel Piechnik, trener główny Reprezentacji Polski w futbolu flagowym.

Jeśli chcesz razem z nami tworzyć Reprezentację Polski – zarejestruj swoją kandydaturę. Odnośniki do odpowiednich formularzy znajdziesz na stronie:

www.old.zwiazekfa.pl/reprezentacja