Sezon PFL w dobie obostrzeń.

W czwartek 25 marca poznaliśmy kolejne decyzje Ministerstwa Zdrowia odnośnie obostrzeń, które mają uchronić obywateli Polski przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce uważnie monitoruje rozwój pandemii i w razie potrzeby jest gotowy na wprowadzenie ewentualnych korekt w terminarzach PFL1 i PFL2.

Na ten moment kontynuacja treningów możliwa jest jedynie w trzech przypadkach. Mianowicie, gdy mówimy o sporcie zawodowym i stypendystach, sportowcach uczestniczących w rozgrywkach ligi zawodowej oraz sportowcach-członkach kadry narodowej. Wiele zależy od interpretacji terminu sportu kwalifikowanego zarówno przez zarządców obiektów, jak i władze ministerialne.

Kluby PFL2 rozpoczynają sezon najwcześniej, bo już 10 kwietnia. Dlatego to właśnie one najdotkliwiej odczuwają skutki wprowadzenia ostatnich obostrzeń. W związku z tym ZFAP przesłał władzom klubów propozycję drobnej korekty terminarza, która przy przesunięciu zaledwie czterech spotkań pozwoliłaby na rozpoczęcie sezonu w ostatni weekend kwietnia. O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce jest w stałym kontakcie ze wszystkimi klubami, a jego priorytetem jest rozegranie sezonu w formule możliwie najmniej odbiegającej od pierwotnych założeń i ustaleń.