Rusza Polska Futbol Liga Juniorów

Inwestycja w juniorów zawsze się opłaca, więc kontynuując wieloletnią tradycję, także Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce organizuje rozgrywki juniorskie. W sezonie 2021 na mapie Polski zobaczymy 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy – północną i południową. Grupa północna będzie składać się z pięciu zespołów, a południowa z trzech.

System sezonu zasadniczego w grupie północnej polegać będzie na meczach każdy z każdym. Każda z drużyn zagra po jednym meczu ze swoim grupowym rywalem. Kluby grupy południowej zagrają ze sobą mecz + rewanż.

Warto dodać, że liga juniorska grać będzie na zasadach futbolu dziewięcioosobowego.

“Na początku roku, podczas pierwszych spotkań organizacyjnych PFL J nastawialiśmy się na grę trzynastu ekip. W stawce finalnie pozostało osiem, które rywalizować będą o tytuł Mistrza Polski Juniorów. Rekrutowanie, a następnie szkolenie młodych adeptów futbolu amerykańskiego w czasach obostrzeń pandemicznych nie jest łatwym zadaniem, dlatego na tym większe uznanie zasługują kluby, które podjęły juniorskie wyzwanie. Podczas planowania rozgrywek wzięliśmy pod uwagę ograniczenia geograficzne, a także te związane z występami w PFL 9 oraz ELF. Z niecierpliwością czekamy na juniorski kickoff.” – Dawid Biały, Prezes Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce.

Do fazy playoffs awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. Początek sezonu juniorskiego zaplanowany jest na pierwszy weekend września. Rywalizacja w sezonie regularnym potrwa do 24 października. Półfinały zaplanowano na weekend 6/7 listopada. Finał PFLJ odbędzie się 20 listopada.

Na pierwszą kolejkę zaplanowano trzy spotkania:
Bydgoszcz Archers vs. Warsaw Eagles
Lowlanders Białystok vs. Armia Poznań
Silesia Rebels Katowice vs. Kraków Kings

Wszystkie informacje o lidze znajdziecie w mediach społecznościowych Polskiej Futbol Ligi oraz na stronie Halftime.pl

Terminarz rozgrywek wraz z tabelą dostępny na stronie: https://halftime.pl/pflj/