Rok 2020 podsumowany i zamknięty

W sobotę, 2 października na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce. Głównym tematem spotkania było podsumowanie i zamknięcie roku 2020, choć nie zabrakło miejsca na kwestie związane z przyszłością dyscypliny.

Delegaci reprezentujący kluby z całej Polski pojawili się w sobotę na Stadionie Olimpijskim, by podsumować i zamknąć futbolowy rok 2020, a także podyskutować nad kolejnymi sezonami. Najważniejszymi aspektami Walnego Zgromadzenia Członków ZFAP było:

• Zatwierdzenie sprawozdania ZFAP za rok 2020, co pozwoliło na skuteczne zamknięcie pierwszego roku działalności,
  • Wprowadzenie korekt w statucie uwzględniających fakt, iż ZFAP uzyskał ministerialny status Polskiego Związku Sportowego.
  • Podsumowanie tego, co udało się zrealizować w sezonie 2020 i co rzutowało na sezon obecny.

Oprócz przedstawienia sprawozdania finansowego, głosowania nad uchwałami i wprowadzania korekt w Statucie, kluby dyskutowały też nad różnymi aspektami kolejnego sezonu. Na przełomie października i listopada powinniśmy poznać podstawowe informacje na temat kształtu najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2022. Kilka tygodni później jej zaplecza, a w późniejszym czasie lig PFL9 oraz PFLJ.

Nie zabrakło też informacji o szkoleniu trenerskim organizowanym przez Związek, które zakończy się oficjalną certyfikacją. Szkolenie odbędzie się, 27 listopada, a głos na nim zabiorą najlepsi szkoleniowcy z Polski oraz doświadczeni zagraniczni trenerzy pracujący w Polskich klubach. Zapisy do udziału w Football Fundamentals ZFAP 2021 ruszą już w najbliższym tygodniu.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim reprezentantom klubów, którzy wzięli udział w Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce. Cieszę się, że niezbędne korekty w statucie ZFAP zyskały aprobatę delegatów. Pełną uwagę możemy przesunąć teraz na finisz sezonu 2021, oraz na przygotowania do przyszłorocznych rozgrywek.” – Dawid Biały, Prezes Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce.