Droga Reprezentacji Polski w Futbolu Flagowym do Mistrzostw Europy w Irlandzkim Limerick

Ostatnie dwa lata to intensywny czas promocji futbolu flagowego w Polsce. Począwszy od towarzyskich turniejów, na meczach Reprezentacji kończąc. Celem takich poczynań jest występ na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles 2028, jednak po drodze Biało-Czerwonych czeka jeszcze jeden poważny sprawdzian. W sierpniu podopieczni Daniela Piechnika udadzą się do Irlandzkiego Limerick na Mistrzostwa Europy w Futbolu Flagowym.

Szeroka kadra dwudziestu Reprezentantów Polski ma zaplanowane na sezon 2023 trzy zgrupowania. Pierwsze odbyło się w maju, w Spale, gdzie szlifowano zagrywki, a także przeprowadzono wykłady teoretyczne przy współpracy z Polską Agencją Antydopingową POLADA.

Kolejne dwa campy zaplanowano na lipiec oraz sierpień – tuż przed wylotem do Limerick. Będzie to ostatni moment, by jak najefektywniej przygotować się do nadchodzącego turnieju.

Udział w Mistrzostwach Europy jest możliwy dzięki współpracy i wparciu z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dołożymy wszelkich starań, by na turnieju pokazać się z jak najlepszej strony i wypromować dyscyplinę, jaką jest futbol flagowy.