Powołania do Reprezentacji Polski w Futbolu Amerykańskim i Flagowym

Po łącznie pięciu tryoutach i godzinach spędzonych na analizie zebranego materiału, w końcu możemy zaprezentować Wam finalne listy powołanych graczy do Reprezentacji Polski w Futbolu Amerykańskim oraz Flagowym.

Kadra Polski w Futbolu Flagowym to 30 nazwisk, które na przestrzeni ostatnich lat mocno wyróżniały się podczas turniejów towarzyskich oraz w tegorocznych Mistrzostwach Polski w Futbolu Flagowym. Trener Główny Reprezentacji – Daniel Piechnik obecny był na wszystkich turniejach cyklu i bacznie przyglądał się występującym graczom. Finalnie, po selekcji, do składu kadry załapało się 30 graczy, których lista znajduje się poniżej.

Reprezentacja Polski w Futbolu Amerykańskim to z kolei 70 graczy, którzy zostali wybrani po trzech głównych tryoutach oraz dwóch uzupełniających, które odbyły się w roku 2022. Pod uwagę brane były wyniki testów, ale także aktualna forma i występy ligowe. Reprezentację tworzą zawodnicy występujący w Polskiej Futbol Lidze, jednak w składzie możemy znaleźć także graczy Panthers Wrocław, którzy na co dzień grają na szczeblu europejskim w European League of Football oraz zawodników występujących za granicą, chociażby w lidze GFL.

„Przede wszystkim bardzo cieszy mnie duża ilość zawodników, którzy zgłosili się na wszystkie terminy tryoutów do Reprezentacji Polski. Widać duże zaangażowanie i chęć wzięcia udziału w tym nowym projekcie. Po wszystkich próbach wyselekcjonowaliśmy szeroką kadrę 70 zawodników, których chcemy w tym roku sprawdzić na dwóch obozach. Chcemy, żeby ta grupa była fundamentem tego projektu, jednocześnie mając na uwadze, że każdy trening czy spotkanie dla nich będzie również częścią ewaluacji. Cieszymy się, że z tak szeroką grupą zawodników będziemy mogli już wkrótce przejść do wspólnej pracy bezpośrednio na boisku.” – Jakub Samel, Trener Główny Reprezentacji Polski w Futbolu Amerykańskim.

Na listopad zaplanowane są dwa zgrupowania dla obu Reprezentacji. Wszelkie dalsze działania związane z Reprezentacją Polski możecie śledzić na naszych mediach społecznościowych oraz na stronie www.old.zwiazekfa.pl.