Polskie zespoły wyróżnione przez AFI

Dwa Polskie zespoły zostały wyróżnione w najnowszym rankingu TOP20 American Football International. Jest to duży sukces dla Polskich organizacji.

Kilka dni temu ukazał się najnowszy ranking europejskich zespołów przygotowany przez jeden z najbardziej opiniotwórczych portali o futbolu amerykańskim na całym świecie – American Football International.

Redaktorzy AFI przygotowali listę 20 najlepszych zespołów na Starym Kontynencie, niezależnie od lig, w których występują. Na czele ex aequo uplasowały się dwie niemieckie drużyny – Dresden Monarchs (zwycięzca ligi GFL, bilans 11-1) oraz Frankfurt Galaxy (zwycięzca European League of Football, bilans 11-1).

Wśród TOP20 nie zabrakło drużyn z Polski. Na 6 miejscu redaktorzy AFI umieścili Panthers Wrocław, argumentując swoją decyzję tym, że zespół z Wrocławia był w stanie w pierwszym sezonie w ELF dojść do półfinału rozgrywek i niewiele zabrakło, by znalazł się w finale.

Na 20 miejscu znaleźli się Bydgoszcz Archers. Aktualny Mistrz Polski zakończył sezon z bilansem 8-0, w Polish Bowl pokonał Tychy Falcons i udowodnił, że w rok 2021 na krajowym podwórku należał do łuczników.

Uplasowanie Polskich zespołów pośród takich marek jak Calanda Broncos, Cologne Centurions, Leipzig Kings czy Vienna Vikings to spore osiągnięcie dla futbolu amerykańskiego w Polsce. Miejmy nadzieję, że w kolejnych latach nasze zespoły znajdą się jeszcze wyżej.