Polska Futbol Liga – Terminarz

Po zimowej przerwie futbol amerykański w Polsce powraca do ligowej rywalizacji. W trzeci weekend kwietnia swoje rozgrywki zainauguruje najwyższy poziom rozgrywkowy Polskiej Futbol Ligi. Walka o Mistrzostwo Polski wystartuje 17 kwietnia.

Najwyższa klasa rozgrywkowa Polskiej Futbol Ligi zrzesza 7 zespołów. Na oficjalnym fanpage PFL mogliśmy już zobaczyć grafikę zapowiadającą sezon z wariantami logotypu PFL w kolorach drużyn. Część kibiców poprawnie odgadła skład topowej dywizji. W PFL zagrają: Bydgoszcz Archers, Tychy Falcons, Silesia Rebels, Warsaw Eagles, Warsaw Mets, Kraków Kings, Lowlanders Białystok.

Walka o mistrzostwo Polski toczyć się będzie od 17 kwietnia do 17 lipca. Wtedy bowiem rozegrany zostanie Polish Bowl XVI. Sezon podzielony został na 4 fazy: runda zasadnicza, wildcards, półfinały i finał. Co ciekawe – drużyny z miejsc 1-6 zagrają w fazie postseason. Jedynie ostatnia drużyna w tabeli po rundzie zasadniczej będzie musiała pożegnać się z sezonem, jak i najwyższą dywizją. Każda z drużyn rozegra 6 meczów w sezonie zasadniczym – 3 domowe i 3 wyjazdowe.

“Z dumą prezentujemy terminarz Polskiej Futbol Ligi. Siedem klubów, które zawalczą o Mistrzostwo Polski, gwarantuje najwyższy poziom sportowy oraz potężną dawkę emocji. Rywalizacja zapowiada się na najbardziej wyrównaną oraz nieprzewidywalną w historii futbolu amerykańskiego w naszym kraju. Z uwagą obserwujemy ewolucję rzeczywistości pandemicznej oraz związanych z nią obostrzeń. Na ten moment trenujemy i gramy zgodnie z planem. Z niecierpliwością wyczekujemy inauguracyjnego kickoffu Polskiej Futbol Ligi.” – Dawid Biały, Prezes Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce.

Pełen terminarz wraz z tabelą i centrami meczowymi znajduje się na stronie rozgrywek.