Podsumowanie I Turnieju Futbolu Flagowego w Rybniku

W minioną sobotę na boiskach MOSiRu odbył się pierwszy turniej futbolu flagowego w Rybniku. Rywalizacja przyciągnęła 10 drużyn, które zaprezentowały bardzo dobry poziom i dostarczyły kibicom oraz obserwatorom sporo emocji.

10 drużyn, blisko 100 zawodników, 4 boiska, ponad 8 godzin grania, niesamowita atmosfera i dużo zabawy. Tak w skrócie można opisać sobotnią rywalizację na boiskach MOSiRu Rybnik. Turniej futbolu flagowego, który był łącznikiem między wiosenną a jesienną częścią sezonu przyjął się niesamowicie dobrze i każdy, kto dotarł do Rybnika może to potwierdzić.

Zespoły zostały podzielone na dwie pięciodrużynowe grupy. W grupie A fazę zasadniczą zdominowała drużyna “Nadal Bez Nazwy”, która wywodzi się od tyskich Sokołów. Natomiast w grupie B bezbłędni okazali się reprezentanci zespołu SeArchers, w których składzie znalazły się m.in. aktualni mistrzowie Polski PFL. Oba te zespoły zakończyły fazę zasadniczą z wynikiem 4-0.

W składach drużyn nie zabrakło juniorów, weteranów, gwiazd ligi, oldboyów oraz kobiet. Drużyny były na tyle zróżnicowane, że o szeroki wachlarz ciekawych zagrań mogliśmy być spokojni.

„Flagówka, słońce, sportowa rywalizacja i doskonała atmosfera. Tak w skrócie można podsumować inauguracyjny turniej futbolu flagowego w Rybniku. Dziękuję za zaufanie MOSIRowi Rybnik, a także każdej osobie zaangażowanej w sukces wydarzenia. Mogę zapewnić, że podobne turnieje na stałe i regularnie wpiszą się w kalendarz futbolowy w Polsce. “Flagówka” już wkrótce może stać się dyscypliną olimpijską. Zasługuje na to, aby jej popularność konsekwentnie wzrastała– Dawid Biały, Prezes Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce.

Każdy zespół, który przyjechał do Rybnika, zagrał również fazę pucharową o odpowiednie miejsce po występach w rundzie zasadniczej.

W meczu o 9. miejsce Rybnik Thunders pokonali Raptors Racibórz 36:6
W meczu o 7. miejsce Hammers Łaziska Górne pokonali Wombaty Warszawa 26:13
W meczu o 5. miejsce Dzikie Guźce pokonali Warriors United 19:0
Brązowe medale wywalczył zespół SeArchers pokonując Sportową Warszawkę 40:18.
Złoto wywalczył zespół Nadal Bez Nazwy pokonując oRety Rakiety 26:6. Rakiety tym samym zajęły drugie miejsce w turnieju.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Nadal Bez Nazwy
2. oRety Rakiety
3. SeArchers
4. Sportowa Warszawka
5. Dzikie Guźce
6. Warriors United
7. Hammers Łaziska Górne
8. Wombaty Warszawa
9. Rybnik Thunders
10. Raptors Racibórz

Z tego miejsca jako Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce chcielibyśmy ogromnie podziękować MOSiRowi Rybnik, całej ekipie organizatorów oraz całemu miastu Rybnik za zaufanie i organizację tak świetnego wydarzenia. Głęboko wierzymy, że to dopiero początek, a flagówka w Rybniku na stałe wpisze się w kalendarze futbolowych imprez.
Galerię zdjęć z wydarzenia znajdziecie na facebookowym fanpage Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce.