PFL2 – Terminarz i struktura rozgrywek

Kilka dni po ogłoszeniu terminarza najwyższej klasy futbolowych rozgrywek w Polsce, przyszedł czas zajrzeć, co będzie działo się na jej zapleczu. Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce prezentuje harmonogram spotkań sezonu regularnego PFL2, a my opiszemy go Wam razem z podstawowymi założeniami ligi.

PFL2 podobnie jak PFL składa się z siedmiu drużyn. W jej skład wchodzą: Armia Poznań, Białe Lwy Gdańsk, Hammers Łaziska Górne, Miners Wałbrzych, Rzeszów Rockets, Wieliczka Dragons i Wilki Łódzkie.

Start rozgrywek planowany jest na weekend 10-11 kwietnia. Ligę otworzą spotkania Wieliczki Dragons z Hammers Łaziska Górne oraz Rzeszów Rockets z Białymi Lwami Gdańsk.

Sezon podzielony jest na trzy fazy: rozgrywki regularne, półfinały oraz finał. Ramy czasowe prezentują się następująco: Sezon regularny – 10.04 – 13.06, Półfinały – 26 i 27.06, Finał PFL2 – 10.07.

“Po roku nieobecności drugi poziom rozgrywkowy w futbolu jedenastoosobowym powraca na krajowe boiska. Z perspektywy Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce to bardzo istotne, aby możliwie najwięcej klubów rozgrywało swoje mecze w pełnych składach. Dlatego też serdecznie dziękuję drużynom, które podjęły wyzwanie i zdecydowały się przystąpić do drugoligowej rywalizacji. Podobnie jak w przypadku pierwszej ligi uważnie obserwujemy rządowe regulacje i obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Na ten moment trenujemy i gramy zgodnie z planem.” – Dawid Biały, Prezes Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce.