PFL

Polska Futbol Liga

Od sezonu 2021 rozgrywki futbolu amerykańskiego w Polsce noszą nazwę Polska Futbol Liga. Jest to ukłon w stronę futbolowej przeszłości w Polsce, a zarazem krok w przyszłość i unifikacja nazw z największymi światowymi ligami takimi jak: German Football League (GFL), Canadian Football League (CLF), Austrian Football Lesgue (AFL), National Football League (NFL).

Organizatorem rozgrywek jest Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce, który posiada status Polskiego Związku Sportowego i jest oficjalnie zatwierdzony przez Ministerstwo Kultury, Sportu i Dziedzictwa Narodowego.

Logo oraz tożsamość marki Polskiej Futbol Ligi są silnie powiązane z naszym krajem i w taki sposób nowe rozgrywki chcą być identyfikowane.

 

PFL9 – liga dziewięcioosobowa dla drużyn rozwijających się

  • PFLJ – liga juniorska

Walka o mistrzostwo Polski toczyć się będzie od 17 kwietnia do 17 lipca. Wtedy bowiem rozegrany zostanie Polish Bowl XVI. Sezon podzielony został na 4 fazy: runda zasadnicza, wildcards, półfinały i finał. Co ciekawe – drużyny z miejsc 1-6 zagrają w fazie postseason. Jedynie ostatnia drużyna w tabeli po rundzie zasadniczej będzie musiała pożegnać się z sezonem, jak i najwyższą dywizją. Każda z drużyn rozegra 6 meczów w sezonie zasadniczym – 3 domowe i 3 wyjazdowe.

“Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce z dumą prezentuje Polską Futbol Ligę. Postawiliśmy na klasykę, tradycję i powrót do futbolowych korzeni. Nazwa PFL w naturalny sposób może być umiejscowiona obok najmocniejszych w Europie lig: niemieckiej (GFL), oraz austriackiej (AFL), nie wspominając już o kanadyjskiej (CFL), czy amerykańskiej (NFL). Bardzo istotne jest to, że skrót rozwija się identycznie zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej, co pozytywnie wpłynie na zagraniczną promocję rozgrywek. Logotyp zawiera pełen zestaw niezbędnych elementów łączących futbol z Polską, a jego twórcą jest Kamil Doliwa z Lunatic Agency. Przygotowania do startu rozgrywek wkraczają na ostatnią prostą. Już w kwietniu inauguracyjny kickoff Polskiej Futbol Ligi”– Dawid Biały, Prezes Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce.

Wszystkie informacje o lidze wraz z tabelą oraz terminarzem rozgrywek znajdziecie na stronie: https://halftime.pl/