Oficjalna współpraca związku z Polskim Komitetem Sportów Nieolipmijskich

Mamy niezwykłą przyjemność poinformować Was, że Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce rozpoczyna oficjalną współpracę z Polskim Komitetem Sportów Nieolimpijskich.

Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce został powołany w roku 2019 po cyklu spotkań mediacyjnych, w których brali udział przedstawiciele czołowych klubów futbolowych z całej Polski. Natomiast dnia 1 lutego 2020 roku miało miejsce inauguracyjne, walne zebranie stowarzyszenia podczas, którego głosami wszystkich klubów wybrano władze Związku w składzie:

• Dawid Biały (prezes),
  • Karolina Janas (członek zarządu),
  • Izabela Kalinowska (członek zarządu),
  • Przemysław Klinger (członek zarządu),
  • Bartosz Zbroja (członek zarządu).

Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich jest niezależną organizacją pozarządową, zrzeszającą przedstawicieli kilkudziesięciu dyscyplin sportowych. Jego głównymi celami są: rozwój i  promocja zrzeszonych dyscyplin sportowych, a także ochrona prawna sportów nieolimpijskich przy zachowaniu ścisłej współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Pomimo trudnego czasu dla całego środowiska sportowego, Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce nie ustaje w działaniach zmierzających w kierunku otrzymania statusu Polskiego Związku Sportowego.

Nawiązanie oficjalnej współpracy z Polskim Komitetem Sportów Nieolimpijskich od samego początku było jednym z naszych priorytetów. Jesteśmy zaszczyceni faktem, że udało nam się uzyskać zaufanie organizacji, która od lat wspiera rozwój sportu w Polsce” – Dawid Biały, Prezes Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Sportu i Turystyki, rywalizacja ligowa o Mistrzostwo Polski w futbolu amerykańskim została zawieszona na czas walki z pandemią wirusa COVID-19. Futboliści powrócą na boiska, kiedy tylko wznowienie rozgrywek nie będzie wiązało się z zagrożeniem życia i zdrowia zawodników oraz kibiców.