Mistrzostwa Polski w Futbolu Flagowym, czyli plan idealny na aktywne wakacje!

W sezonie 2022 wakacje upłyną pod znakiem futbolu flagowego! Już dzień po finale Polskiej Futbol Ligi – Polish Bowl XVII odbędzie się pierwszy z czterech turniejów eliminacyjnych Mistrzostw Polski w Futbolu Flagowym. Rywalizacja toczyć się będzie kolejno w czterech miastach w różnych częściach kraju, a zakończy się w ostatni weekend sierpnia turniejem finałowym w Rybniku.

Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce od samego początku swojej działalności mocno promuje uprawianie futbolu flagowego. Patronat nad corocznym turniejem Beach Bowl Kolbudy, organizacja wakacyjnego turnieju w Rybniku czy zimowego Winter Flag Bowl to tylko początek działań. Przy okazji turnieju w Sosnowcu, który odbył się w dzień rozgrywania tegorocznego Super Bowl, poznaliśmy trenera głównego Reprezentacji Polski w Futbolu Flagowym – Daniela Piechika. Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce zapowiedział również letnią rywalizację, która wyłoni pierwszego w historii Mistrza Polski w Futbolu Flagowym.

„To kolejny krok w popularyzacji flagówki nad Wisłą. Mamy nadzieję, że cały cykl i wizja zdobycia mistrzostwa Polski przyciągnie wielu chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji sportowej. Dodatkowym magnesem powinna być reprezentacja Polski w futbolu flagowym, do której poprzez udany udział w turniejach można się mocno przybliżyć.” – Damian Dębiński, koordynator futbolu flagowego w ZFAP.

Winter Flag Bowl 2022

Mistrzostwa Polski w Futbolu Flagowym podzielone zostały na dwa etapy. Cztery turnieje eliminacyjne, z których najlepsze zespoły awansują do bezpośredniej walki o Mistrzostwo oraz sam turniej finałowy, który odbędzie się 28 sierpnia w Rybniku w ramach imprezy Alter Sports Festiwal 2022.

Turnieje eliminacyjne:

  • Ząbki – 24 lipca
  • Kolbudy – 30 lipca
  • Sieradz – 7 sierpnia
  • Katowice – 14 sierpnia

Turniej finałowy

  • Rybnik – 28 sierpnia

Do Mistrzostw Polski w Futbolu Flagowym może zgłosić się każdy, kto zarejestruje swój zespół. Nie ma limitów ilościowych oraz związanych z przynależnością do zespołów Polskiej Futbol Ligi. Konieczne jest natomiast posiadanie aktualnych badań lekarskich, oraz terminowe dostarczenie wypełnionego formularza rejestracyjnego wraz z załącznikami. Wszystkie informacje znajdziecie w regulaminie, do którego odnośnik znajduje się na dole wpisu. Regulamin jest dostępny również na stronie old.zwiazekfa.pl.

„Cieszę się, że udało się po raz pierwszy zorganizować cykl turniejów futbolu flagowego o randze mistrzowskiej. Na pewno jest to kolejny krok na drodze do rozwoju tej dyscypliny. Na pewno będę podczas tych zawodów przyglądał się zawodnikom pod kątem Reprezentacji Polski.” – Daniel Piechnik, Trener Główny Reprezentacji Polski w Futbolu Flagowym.

Turniej Futbolu Flagowego w Rybniku 2021
Fot. Jacek Krakos

Zespoły mogą składać się maksymalnie z 10 zawodników + trener. Priorytetem Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce jest maksymalizacja ilości drużyn, które rywalizować będą o Mistrzostwo Polski. Warto podkreślić jednak, że w przypadku wolnych miejsc na poszczególnych turniejach, drużyny będą miały możliwość wzięcia udziału w więcej niż jednej eliminacyjnej próbie.

Regulamin Mistrzostw Polski w Futbolu Flagowym znajdziecie pod TYM LINKIEM.

Formularz rejestracyjny znajdziecie TUTAJ.

Pytania oraz wątpliwości, prosimy kierować bezpośrednio na adres: damian.debinski@old.zwiazekfa.pl lub daniel.piechnik@old.zwiazekfa.pl

Zachęcamy do rejestrowania swoich zespołów oraz do wspólnej rywalizacji.