Lowlanders Białystok Mistrzami Polski w rozgrywkach juniorskich!

1 listopada na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Białymstoku odbył się finał Mistrzostw Polski juniorów, który oficjalnie zakończył zmagania futbolowe w Polsce w sezonie 2021. Lowlanders Białystok pokonali po dogrywce drużynę Angels Toruń 6:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, dogrywka 6:0) i tym samym zdobyli pierwszy tytuł mistrzowski dla sekcji juniorskiej.

Mecz ten zapisze się do historii z kilku względów. Po raz pierwszy mecz był rozgrywany w Białymstoku, po raz pierwszy występowali w nim zawodnicy z Białegostoku i co warto podkreślić, po raz pierwszy na koniec czasu regulaminowego na tablicy wyników był rezultat 0:0. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, w której skuteczniejsi byli zawodnicy z Białegostoku, którzy wykorzystali swoją szansę i otworzyli wynik spotkania. 

Zanim do tego doszło, pierwszą próbę świetnym biegiem zdobył Łukasz Kondzior, zbliżając gospodarzy na 15 jardów od pola punktowego. Autorem jedynego, jak się później okazało, przyłożenia został debiutujący w tym sezonie w sekcji juniorskiej Szymon Kazberuk, który złapał podanie od Łukasza Śliwowskiego i zameldował się w polu punktowym gości. Angels Toruń mieli swoją szansę by odpowiedzieć białostoczanom, ale świetnie spisywała się defensywa Lowlanders. 4 ostatnie akcje meczu to był popis gry gospodarzy. W pierwszej akcji Szymon Kazberuk cofnął atak gości o 5 jardów. Druga i trzecia akcja to były próby podania. O ile próba numer 2 była dość niedokładna i niewiele zabrakło, aby piłkę rzuconą przez Nikodema Pokorskiego mógł przejąć Jan Kamiński, to przy kolejnej akcji kibice w Białymstoku zamarli. Świetnie rzucona piłka od Pokorskiego do Huberta Freja w endzone białostoczan, zapowiadała punkty dla gości. Na szczęście dla gospodarzy, grający na pozycji safety, Maksymilian Waszkiewicz zachował się jak weteran i świetnie wybił piłkę skrzydłowemu z Torunia. Po tej akcji goście mieli jeszcze ostatnią próbę i 30 jardów do przejścia.

Tak jak zaczął tak też skończył (wybrany MVP meczu – w przyp. red.) Szymon Kazberuk, który do spółki z Arkadiuszem NIkołajukiem zatrzymali Pokorskiego i to gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa, oficjalnie zostali Mistrzami Polski Juniorów w futbolu amerykańskim.

MVP meczu został: Szymon Kazberuk (Lowlanders Białystok)

MVP sezonu 2021 został: Mateusz Zaremba (Lowlanders Białystok) – Nagrodę pieniężną ufundowała firma Mitutoyo Polska

Widzów: 320