Rusza Polska Futbol Liga Juniorów

Inwestycja w juniorów zawsze się opłaca, więc kontynuując wieloletnią tradycję, także Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce organizuje rozgrywki juniorskie. W sezonie 2021 na mapie Polski zobaczymy 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy – północną i południową. Grupa północna będzie składać się z pięciu zespołów, a południowa z trzech.

Armia Poznań mistrzem rozgrywek PFL2

Do walki o tytuł mistrza drugiej ligi stanęły drużyny Armia Poznań i Wilki Łódzkie. Zdecydowanym faworytem spotkania była Armia, w tym sezonie niepokonana. Spotkanie okazało się być świetnym widowiskiem, pełnym zaciętej walki pozycyjnej, dalekich podań oraz przechwytów.

PFL9 zainauguruje jesienną część sezonu

Przed nami ostatnie rozstrzygnięcia w PFL oraz PFL2. Za moment poznamy triumfatorów pierwszej oraz drugiej klasy rozgrywek i tym samym zakończymy wiosenną część sezonu. Nie oznacza to jednak, że futbol amerykański w Polsce się kończy. Po miesięcznej przerwie wakacyjnej rozpoczniemy jesienną część sezonu, którą zainaugurują rozgrywki PFL9.

PFL2 – Terminarz i struktura rozgrywek

Kilka dni po ogłoszeniu terminarza najwyższej klasy futbolowych rozgrywek w Polsce, przyszedł czas zajrzeć, co będzie działo się na jej zapleczu. Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce prezentuje harmonogram spotkań sezonu regularnego PFL2, a my opiszemy go Wam razem z podstawowymi założeniami ligi.

Sezon PFL w dobie obostrzeń.

W czwartek 25 marca poznaliśmy kolejne decyzje Ministerstwa Zdrowia odnośnie obostrzeń, które mają uchronić obywateli Polski przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce uważnie monitoruje rozwój pandemii i w razie potrzeby jest gotowy na wprowadzenie ewentualnych korekt w terminarzach PFL1 i PFL2.

Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce oficjalnie uzyskał status Polskiego Związku Sportowego

Decyzja Ministerstwa jest ukoronowaniem konsekwentnej pracy Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce w pierwszym roku swojej działalności. Uzyskanie ministerialnego statusu Polskiego Związku Sportowego to niewątpliwie jeden z największych sukcesów organizacyjnych w historii futbolu amerykańskiego w naszym kraju. Zaufanie rządowe wzmacnia wiarygodność…